Xogador-mais-valioso-ACB-2012-2013

Xogador máis valioso ACB 2012-2013 (liga regular)

XogadorEquipoPartidosMin/Partido% Min+/- netoPER netoMVP
Navarro, Juan CarlosFCB1922.231%13.118.015.5
Oliver, AlbertJOV3421.153%11.714.813.2
López, RaulBIL2620.739%15.29.712.4
Reyes, FelipeRMA3318.445%6.917.112.0
Llull, SergioRMA3223.455%4.615.09.8
Zoric, LukaUNI3423.358%10.98.49.7
Vasileiadis, KostasBIL2929.362%11.28.09.6
Rost, LeviCAN3427.468%14.94.39.6
Blakney, RoderickCAJ2216.827%9.29.69.4
Oleson, BradFCB1525.127%8.710.09.4
Fernández, RudyRMA3022.449%6.910.78.8
Corbacho, AlbertoBLU3425.062%4.212.58.4
Van Rossom, SamCAI3424.360%4.711.88.3
Nocioni, AndrésCLB3324.459%5.19.47.3
Doellman, JustinVAL3326.464%2.312.17.2
Aguilar, PabloCAI2826.254%6.57.57.0
Williams, LataviousCAJ1423.825%1.612.06.8
Mirotic, NikolaRMA3323.356%2.011.66.8
Kelati, ThomasVAL2627.552%8.35.06.6
Donaldson, JakimCAN3420.651%7.65.76.6
Llompart, PedroCAI3422.957%3.89.36.6
Nelson, SpencerGCA3228.366%7.75.46.5
Rodríguez, AndrésBLU2924.753%5.47.66.5
Feldeine, JamesFUE3431.178%8.93.86.4
Nogueira, LucasEST3413.634%2.010.66.3
Tomic, AnteFCB3424.060%3.19.36.2
Dragic, ZoranUNI2915.734%6.45.66.0
Grimau, RogerBIL3218.844%0.611.15.9
Rodríguez, Sergio [RMA]RMA3418.446%-5.416.85.7
Simon, KrunoslavUNI3121.248%1.010.25.6
Mejri, SalahBLU3419.849%4.06.35.1
Triguero, Juan JoséCAJ3219.045%10.3-0.35.0
Martínez, RafaVAL3323.256%9.20.54.9
Gabriel, GermánEST3030.066%6.62.84.7
Kendall, LevonBLU3429.573%6.23.14.6
Jones, JosephCAI3318.846%7.91.34.6
Rey, XaviGCA1918.626%1.47.84.6
Pleiss, TiborCLB3116.437%8.90.04.5
Hamilton, LamontBIL3324.760%6.72.24.4
Jawai, NathanFCB3115.435%-2.411.14.3
San Emeterio, F.CLB3324.860%-0.69.24.3
Vázquez, FranUNI3218.042%1.76.84.2
Hanga, AdamMAN3225.961%6.02.44.2
Báez, EulisGCA3223.054%1.07.24.1
Carroll, JayceeRMA3420.551%-1.09.24.1
Asbury, BrianCAJ3417.945%0.87.24.0
Gladyr, SergiyFUE2621.341%2.25.63.9
Bjelica, NemanjaCLB3024.453%-3.210.83.8
Kuric, KyleEST3321.853%-0.58.03.8
Toolson, RyanGCA3325.963%-1.08.03.5
Huertas, MarcelinhoFCB3421.854%0.06.93.4
Roll, MichaelCAI3427.368%2.34.23.2
Newley, BradGCA3428.170%-1.27.63.2
Ibekwe, EkeneLAG3216.940%-2.68.73.0
Savané, SitaphaJOV3020.345%6.6-0.53.0
Rudez , DamjanCAI3322.955%2.73.33.0
Martín, NachoBRV3431.578%3.03.03.0
Kurz, RobFUE1927.138%1.74.43.0
Rodríguez, BerniMUR3429.874%6.0-0.13.0
O'Leary , IanBRV2826.654%0.45.52.9
Vidal, SergiUNI2523.944%4.01.72.9
Sekulic, BlagotaCAN3322.955%1.34.32.8
Causeur, FabienCLB3220.247%-0.66.22.8
Uriz, RicardoCAN3425.964%6.0-0.52.8
Markovic, StefanVAL3122.150%2.82.52.6
Satoransky, TomasCAJ3329.171%1.13.82.5
Mainoldi, LeoFUE3426.366%9.9-5.22.4
Beirán, JavierGCA3418.646%4.8-0.22.3
Valters, KristapsFUE2223.938%6.0-1.72.2
Lorbek, ErazemFCB3421.954%-2.56.42.0
Mumbrú, ÁlexBIL3328.970%-1.45.11.9
Suárez, CarlosRMA3416.641%3.5-0.11.7
Panko, AndyUNI2125.840%7.3-4.11.6
Guerra, RobertoGCA3111.025%2.30.91.6
Draper, DontayeRMA2914.130%-0.23.41.6
Arco, SalvaMAN3418.546%7.8-4.91.5
Slaughter, MarcusRMA3416.541%1.71.01.4
Franch, JosepMUR3419.849%8.9-6.21.3
Jasen, Juan IgnacioMUR2514.426%-0.53.01.3
Dubljevic, BojanVAL3320.549%-2.14.51.2
Granger, JaysonEST3425.764%0.51.91.2
Jasikevicius , SarunasFCB2412.722%0.22.11.2
Ribas, PauVAL3022.950%-6.28.51.2
Faverani, VitorVAL2016.624%-1.94.11.1
Calloway, EarlUNI3422.757%6.2-3.91.1
Dewar, BenjaminBLU3420.551%-0.72.91.1
Blanco, SaúlCAN2924.652%3.8-1.81.0
Begic, MirzaRMA3413.734%-2.74.40.9
Antelo, José AngelMUR3118.943%-2.43.60.6
Woods, QyntelLAG2923.450%2.3-1.10.6
Doblas, DavidLAG3423.759%2.3-1.30.5
Salgado, JavierLAG3423.659%1.4-1.20.1
DeVries, TroyMAN3427.267%-0.60.80.1
Gatens, MattMUR3325.160%3.5-3.40.0
Tillie, KimMUR3418.145%-0.30.1-0.1
Hunter, OthelloBRV1927.037%-1.81.6-0.1
Díez, DanielLAG3112.128%3.8-4.0-0.1
Pumprla, PavelBLU3422.055%-3.93.7-0.1
Neto, RaulzinhoLAG3424.762%0.6-1.3-0.3
Barnes, LamontEST3421.153%0.1-1.1-0.5
Montañez, RománBRV2028.542%5.3-6.4-0.5
Sené, M. SaerFUE3016.636%3.1-4.2-0.6
Tomàs, PereJOV2918.038%-2.31.0-0.6
English, CarlEST2627.653%-2.71.4-0.7
Rabaseda, XaviFCB3112.528%2.8-4.2-0.7
Urtasun, TxemiUNI3423.859%-1.40.0-0.7
Lampe, MaciejCLB3322.855%-1.2-0.3-0.7
Kirksay, TariqEST3329.471%-6.34.7-0.8
Hummel, RobbieBLU2820.542%-4.62.8-0.9
Lewis, MarcusMUR3324.058%0.0-2.2-1.1
Hervelle, AxelBIL3324.158%-2.20.0-1.1
Bogdanovic, LukaCAJ3426.967%0.7-2.9-1.1
Fisher , CoreyJOV3223.054%-8.86.5-1.2
Sánchez, Sergio [FUE]FUE2412.622%-8.05.4-1.3
Yanev, AleksanderMAN3415.539%2.9-5.7-1.4
Sastre, JoanCAJ3421.955%-0.4-2.4-1.4
Finley, MorrisLAG1723.429%0.5-3.6-1.5
Lampropoulos, FotiosCAN3420.250%-2.4-1.3-1.9
Cook, OmarCLB2119.229%2.2-6.0-1.9
Moerman, AdrienBIL3117.239%1.6-5.8-2.1
Sinanovic, NedzadBRV3317.542%1.9-6.3-2.2
Freire, RafaelBLU3416.641%-4.4-0.1-2.2
Arteaga, OliverMAN3417.543%3.0-7.4-2.2
Tepic, MilenkoCAJ3315.137%-1.9-2.7-2.3
Pietrus, FlorentVAL2616.031%-3.7-1.3-2.5
Paunic, IvanLAG1822.429%-0.7-4.3-2.5
Kuzmic, OgnjenJOV2818.237%-7.62.3-2.6
Rakovic, MilovanBIL2715.030%-7.01.7-2.7
Fisher, JoshEST3311.528%-1.0-4.5-2.8
Vega, JavierFUE3419.047%1.0-6.5-2.8
Gillén, RicardoCAN3013.931%-1.6-4.2-2.9
Junyent, OriolBLU3212.830%-0.6-5.2-2.9
Lishchuk, SerhiyVAL2615.329%-3.2-2.8-3.0
Heurtel, ThomasCLB3418.145%-5.4-0.6-3.0
Navarro, DavidBRV2418.532%-5.5-0.6-3.1
San Miguel, RodrigoVAL3320.850%-4.8-1.4-3.1
Lima, Augusto CesarUNI329.723%2.6-9.0-3.2
Richotti, NicolásCAN3421.554%-4.2-2.2-3.2
Trias, JordiJOV2715.931%-1.8-4.7-3.3
Stefansson, JonCAI2919.942%-9.22.6-3.3
Hernández, AlexMAN3419.749%-7.2-0.1-3.6
Buford, WilliamBLU3014.131%3.1-11.0-3.9
Zisis, NikosBIL3424.862%-10.72.4-4.1
Quezada, MannyJOV3319.748%2.3-10.7-4.2
Barlow, DavidMUR3322.855%0.6-9.2-4.3
Colom, QuinoFUE3417.844%-3.1-5.7-4.4
Ingles, JoeFCB2219.932%-10.51.6-4.5
Bjelica, MilkoCLB3217.140%-2.3-6.8-4.5
Sada, VíctorFCB3416.040%-4.9-4.2-4.5
Miso, AndrésMUR3315.437%-4.0-5.4-4.7
Holland, JohnCAJ3324.459%-8.1-1.3-4.7
Fernández, JaimeEST3412.832%5.6-15.6-5.0
Toppert, ChadCAI3414.336%-9.2-1.0-5.1
Llovet, NachoJOV3113.330%-6.0-4.5-5.2
Bivià, CarlesCAN3413.534%-5.5-5.1-5.3
Papamakarios, EmmanouilLAG3423.759%0.1-11.0-5.4
Slokar, UrosGCA2515.829%-8.7-2.3-5.5
Clark, DanielEST3016.737%-8.6-2.4-5.5
Ehambe, MosesJOV3422.155%-3.0-9.1-6.0
Ventura, AlbertJOV3014.832%0.9-13.4-6.2
Grimau, JordiBRV3326.664%-6.6-6.2-6.4
Asselin, JoshMAN3422.756%-3.4-9.3-6.4
Abrines, AlexFCB3010.824%-18.25.0-6.6
Cortaberría, JonFUE3018.641%-7.6-7.4-7.5
Hettsheimeir, R.RMA2213.221%-12.1-3.0-7.5
Pilepic, FranBIL3311.427%-10.3-6.1-8.2
Palsson, HaukurMAN3210.224%-7.2-10.8-9.0
Balvin, OndrejCAJ3012.427%-10.5-9.4-9.9
Bellas, TomásGCA3319.948%-12.1-8.9-10.5
Muñoz, ÁlvaroFUE289.820%-7.0-16.2-11.6
Rubio, GuilleLAG3416.541%-11.5-14.8-13.1
Heras, JaimeCAN2014.421%-14.7-11.9-13.3
Esta clasificación de xogadores máis valiosos combina ao 50% as achegas netas individuais e colectivas dos xogadores por cada 40 minutos de xogo, medidas respectivamente polo índice PER neto e o índice +/- neto. Exclúense os xogadores dados de baixa e que non xogaran pola menos o 20% dos minutos do seu equipo na competición.
 

Deixa unha resposta

O teu enderezo electrónico non se publicará Os campos obrigatorios están marcados con *

*