Índice-PER-ACB-2012-2013

Índice PER da ACB 2012-2013 (liga regular)

XogadorEquipoPartidosMin/Partido% MinPER xogadorPER rivalPER neto
Navarro, Juan CarlosFCB1922.231%20.72.718.0
Reyes, FelipeRMA3318.445%29.712.617.1
Rodr’guez, Sergio [RMA]RMA3418.446%24.98.116.8
Llull, SergioRMA3223.455%27.312.215.0
Oliver, AlbertJOV3421.153%26.812.114.8
Corbacho, AlbertoBLU3425.062%21.38.812.5
Doellman, JustinVAL3326.464%29.917.812.1
Williams, LataviousCAJ1423.825%29.917.912.0
Van Rossom, SamCAI3424.360%21.59.711.8
Mirotic, NikolaRMA3323.356%29.918.411.6
Grimau, RogerBIL3218.844%17.96.811.1
Jawai, NathanFCB3115.435%21.310.311.1
Bjelica, NemanjaCLB3024.453%19.28.410.8
Fern‡ndez, RudyRMA3022.449%25.114.510.7
Nogueira, LucasEST3413.634%28.017.310.6
Simon, KrunoslavUNI3121.248%19.79.510.2
Oleson, BradFCB1525.127%19.39.310.0
L—pez, RaulBIL2620.739%11.82.19.7
Blakney, RoderickCAJ2216.827%20.611.19.6
Nocioni, AndrŽsCLB3324.459%22.112.79.4
Llompart, PedroCAI3422.957%19.910.69.3
Tomic, AnteFCB3424.060%27.418.29.3
Carroll, JayceeRMA3420.551%20.811.69.2
San Emeterio, F.CLB3324.860%21.111.99.2
Ibekwe, EkeneLAG3216.940%22.914.18.7
Ribas, PauVAL3022.950%20.411.98.5
Su‡rez, AlejandroJOV129.28%23.114.78.4
Zoric, LukaUNI3423.358%22.514.28.4
Kuric, KyleEST3321.853%18.510.58.0
Toolson, RyanGCA3325.963%20.212.28.0
Vasileiadis, KostasBIL2929.362%20.812.88.0
Rey, XaviGCA1918.626%25.517.67.8
Newley, BradGCA3428.170%17.49.77.6
Rodr’guez, AndrŽsBLU2924.753%15.78.17.6
Aguilar, PabloCAI2826.254%22.414.97.5
Asbury, BrianCAJ3417.945%16.18.97.2
B‡ez, EulisGCA3223.054%20.613.37.2
Huertas, MarcelinhoFCB3421.854%20.613.76.9
V‡zquez, FranUNI3218.042%23.416.66.8
Fisher , CoreyJOV3223.054%20.413.96.5
Lorbek, ErazemFCB3421.954%20.213.86.4
Mejri, SalahBLU3419.849%22.716.46.3
Causeur, FabienCLB3220.247%18.512.36.2
Creus, JoanMAN1212.011%19.513.85.7
Donaldson, JakimCAN3420.651%22.817.25.7
Dragic, ZoranUNI2915.734%13.17.55.6
Gladyr, SergiyFUE2621.341%18.713.25.6
O'Leary , IanBRV2826.654%23.618.15.5
Nelson, SpencerGCA3228.366%22.717.35.4
S‡nchez, Sergio [FUE]FUE2412.622%16.711.35.4
Mumbrœ, çlexBIL3328.970%17.212.05.1
Abrines, AlexFCB3010.824%5.00.05.0
Kelati, ThomasVAL2627.552%17.812.95.0
Kirksay, TariqEST3329.471%19.514.84.7
Dubljevic, BojanVAL3320.549%20.015.54.5
Begic, MirzaRMA3413.734%19.415.04.4
Kurz, RobFUE1927.138%23.619.34.4
Sekulic, BlagotaCAN3322.955%21.617.24.3
Rost, LeviCAN3427.468%21.417.14.3
Roll, MichaelCAI3427.368%18.914.84.2
Faverani, VitorVAL2016.624%15.010.84.1
Darden, TremmellRMA1016.012%11.67.54.1
Satoransky, TomasCAJ3329.171%19.415.63.8
Feldeine, JamesFUE3431.178%17.513.73.8
Pumprla, PavelBLU3422.055%15.912.33.7
Antelo, JosŽ AngelMUR3118.943%23.519.93.6
Draper, DontayeRMA2914.130%13.510.13.4
Rudez , DamjanCAI3322.955%16.112.83.3
Burjanadze, BekaCAJ286.213%8.75.43.3
Kendall, LevonBLU3429.573%18.115.03.1
Jasen, Juan IgnacioMUR2514.426%11.68.63.0
Mart’n, NachoBRV3431.578%25.422.43.0
Dewar, BenjaminBLU3420.551%15.913.12.9
Gabriel, Germ‡nEST3030.066%20.217.32.8
Hummel, RobbieBLU2820.542%20.317.52.8
Stefansson, JonCAI2919.942%11.89.22.6
Markovic, StefanVAL3122.150%13.511.02.5
Zisis, NikosBIL3424.862%16.013.52.4
Hanga, AdamMAN3225.961%19.817.42.4
Kuzmic, OgnjenJOV2818.237%21.319.02.3
Hamilton, LamontBIL3324.760%25.223.02.2
Jasikevicius , SarunasFCB2412.722%14.612.52.1
Granger, JaysonEST3425.764%18.516.71.9
Vidal, SergiUNI2523.944%14.612.91.7
Rakovic, MilovanBIL2715.030%14.112.41.7
Hunter, OthelloBRV1927.037%22.420.81.6
Ingles, JoeFCB2219.932%15.213.61.6
English, CarlEST2627.653%18.617.21.4
Jones, JosephCAI3318.846%17.516.21.3
Slaughter, MarcusRMA3416.541%13.012.01.0
Tomˆs, PereJOV2918.038%15.414.41.0
Guerra, RobertoGCA3111.025%10.910.00.9
Perovic, KostaUNI238.615%16.515.70.8
DeVries, TroyMAN3427.267%18.017.30.8
Mart’nez, RafaVAL3323.256%14.413.90.5
Tillie, KimMUR3418.145%21.821.70.1
Hervelle, AxelBIL3324.158%18.218.20.0
Pleiss, TiborCLB3116.437%22.522.50.0
Urtasun, TxemiUNI3423.859%12.312.30.0
Hern‡ndez, AlexMAN3419.749%12.112.1-0.1
Rodr’guez, BerniMUR3429.874%14.314.3-0.1
Freire, RafaelBLU3416.641%9.69.7-0.1
Su‡rez, CarlosRMA3416.641%14.314.4-0.1
Beir‡n, JavierGCA3418.646%11.411.5-0.2
Samb, MamadouBIL177.69%18.218.5-0.3
Lampe, MaciejCLB3322.855%20.020.3-0.3
Triguero, Juan JosŽCAJ3219.045%21.621.9-0.3
Uriz, RicardoCAN3425.964%18.118.6-0.5
SavanŽ, SitaphaJOV3020.345%17.417.9-0.5
Navarro, DavidBRV2418.532%12.813.4-0.6
Heurtel, ThomasCLB3418.145%12.212.8-0.6
Toppert, ChadCAI3414.336%8.89.8-1.0
Barnes, LamontEST3421.153%16.817.9-1.1
Woods, QyntelLAG2923.450%15.516.6-1.1
Salgado, JavierLAG3423.659%13.414.7-1.2
Holland, JohnCAJ3324.459%12.513.7-1.3
Doblas, DavidLAG3423.759%20.121.3-1.3
Pietrus, FlorentVAL2616.031%11.112.4-1.3
Neto, RaulzinhoLAG3424.762%15.216.4-1.3
Lampropoulos, FotiosCAN3420.250%18.519.8-1.3
San Miguel, RodrigoVAL3320.850%10.612.0-1.4
Valters, KristapsFUE2223.938%14.316.0-1.7
Blanco, SaœlCAN2924.652%14.216.0-1.8
Lewis, MarcusMUR3324.058%22.124.2-2.2
Richotti, Nicol‡sCAN3421.554%14.917.1-2.2
Slokar, UrosGCA2515.829%11.113.4-2.3
Sastre, JoanCAJ3421.955%12.214.6-2.4
Clark, DanielEST3016.737%16.218.6-2.4
Tepic, MilenkoCAJ3315.137%11.113.7-2.7
Lishchuk, SerhiyVAL2615.329%15.518.3-2.8
Bogdanovic, LukaCAJ3426.967%15.218.1-2.9
Hettsheimeir, R.RMA2213.221%11.014.0-3.0
Gatens, MattMUR3325.160%13.516.9-3.4
Finley, MorrisLAG1723.429%17.721.2-3.6
Fontet, AlbertCAI277.715%13.116.9-3.8
Calloway, EarlUNI3422.757%12.116.0-3.9
D’ez, DanielLAG3112.128%11.715.7-4.0
Panko, AndyUNI2125.840%15.119.2-4.1
Rabaseda, XaviFCB3112.528%9.713.9-4.2
SenŽ, M. SaerFUE3016.636%16.520.7-4.2
Sada, V’ctorFCB3416.040%7.511.7-4.2
GillŽn, RicardoCAN3013.931%14.218.5-4.2
Paunic, IvanLAG1822.429%13.017.4-4.3
Llovet, NachoJOV3113.330%11.816.3-4.5
Fisher, JoshEST3311.528%4.28.8-4.5
Trias, JordiJOV2715.931%13.418.1-4.7
Arco, SalvaMAN3418.546%13.918.7-4.9
Biviˆ, CarlesCAN3413.534%11.816.8-5.1
Mainoldi, LeoFUE3426.366%14.219.3-5.2
Todorovic, MarkoFCB237.112%12.217.4-5.2
Junyent, OriolBLU3212.830%13.418.6-5.2
Miso, AndrŽsMUR3315.437%10.415.8-5.4
Colom, QuinoFUE3417.844%14.220.0-5.7
Yanev, AleksanderMAN3415.539%7.913.6-5.7
Moerman, AdrienBIL3117.239%15.020.8-5.8
Cook, OmarCLB2119.229%9.615.6-6.0
Pilepic, FranBIL3311.427%2.68.7-6.1
Grimau, JordiBRV3326.664%10.316.5-6.2
Franch, JosepMUR3419.849%10.917.1-6.2
Sinanovic, NedzadBRV3317.542%16.222.5-6.3
Monta–ez, Rom‡nBRV2028.542%12.719.1-6.4
Vega, JavierFUE3419.047%7.213.7-6.5
Laso, Adri‡nFUE207.912%10.417.1-6.7
Bjelica, MilkoCLB3217.140%13.019.7-6.8
Arteaga, OliverMAN3417.543%16.924.3-7.4
Cortaberr’a, JonFUE3018.641%6.614.0-7.4
Porta, AntonioBRV1121.717%8.416.8-8.4
Bellas, Tom‡sGCA3319.948%9.718.5-8.9
Alvarado, îscarGCA168.610%3.412.3-8.9
Lima, Augusto CesarUNI329.723%4.813.7-9.0
Ehambe, MosesJOV3422.155%7.416.5-9.1
Barlow, DavidMUR3322.855%11.420.5-9.2
Asselin, JoshMAN3422.756%15.725.0-9.3
Balvin, OndrejCAJ3012.427%10.519.9-9.4
Quezada, MannyJOV3319.748%7.217.9-10.7
Palsson, HaukurMAN3210.224%5.216.0-10.8
Papamakarios, EmmanouilLAG3423.759%5.316.3-11.0
Buford, WilliamBLU3014.131%1.712.7-11.0
Aleksandrov, NemanjaMAN1026.419%13.524.5-11.0
Barrera, AlexJOV2012.218%12.624.1-11.5
Heras, JaimeCAN2014.421%4.316.2-11.9
Jelinek, DavidCLB139.59%3.015.8-12.8
Ventura, AlbertJOV3014.832%5.619.0-13.4
Chagoyen, JesœsCAN259.517%6.219.8-13.6
Rubio, GuilleLAG3416.541%7.722.5-14.8
Fern‡ndez, JaimeEST3412.832%4.420.0-15.6
Cizauskas, VytenisBRV2510.319%1.817.3-15.6
Mu–oz, çlvaroFUE289.820%-1.215.0-16.2
Lavi–a, FerranMAN1714.919%6.125.8-19.7
Servera, MiquelMUR147.58%-5.116.9-22.0
O índice PER atribúe unha valoración ao xogador por cada 40 minutos de xogo en función das accións positivas e negativas efectuadas, con media 15 para o conxunto da liga. Calcúlase tamén para o rival co que cada xogador se emparella na pista e a diferenza ou neto entre ambos. Exclúense os xogadores dados de baixa e que non acadaran os 100 minutos xogados.

Para máis información sobre o índice PER véxase esta anotación.